Jak na to

Náš konzultant se Vám pokusí najít partnerskou školu podle Vašich preferencí, požadavků a zaměření školy. Jakmile pro Vás bude vhodnou školu mít, vzájemně vás propojí. Dále vám bude k dispozici při vytváření návrhů společných projektů, otázek ohledně jejich realizování a financování. Úlohou konzultanta je poskytnout školám metodickou a znalostní pomoc při realizaci projektů. Pokud společně vytvoříte projekt a budete mít zájem o získání finanční podpory (např. přes program Erasmus+), konzultant Vám pomůže s vyhledáním vhodného programu a poskytne Vám konkrétní návod, jak na to. Úlohou konzultanta není připravovat projekty a psát žádosti o finanční podporu, ale pomáhat školám s jejich realizací a metodicky je podporovat. O možnostech financování projektů se více dozvíte v sekci Financování


Chcete také spolupracovat se zahraniční partnerskou školu? Nevíte, jak na to? Kontaktujte nás.

Mezinárodní spolupráce

Konzultant projektu Let´s speak together s Vámi probere Vaše představy a požadavky na spolupráci. Společně vypracujete plán spolupráce a aktivit Konzultant Vám nalezne vhodnou partnerskou školu.
Zde najdete odkazy pro Vaší inspiraci.
V rámci projektu na Vaší škole působí rodilý mluvčí, který se věnuje výuce dětí a v přápadě zájmu pracuje i s učiteli na zlepšování jejich jazykových kompetencí.
Projekty mezinárodní spolupráce mohou být financovány z různých zdrojů. Asi nejznámějším je Erasmus+
Podívejte se, jaké mezinárodní spolupráce se podařilo navázat.
Chceme se zapojit, ale naše škola není v seznamu zapojených škol, co máme udělat? Kontaktujte koordinátorku zapojených škol Terezu Vandasovou, která Vám obratem přidělí konzultanta.