Jak na to

Nejprve je třeba si najít bod Vašeho zájmu, může to být krajina, budova, nebo i náměstí, či celá vesnice.

Principem je najít fotografii, či obrázek z dřívější doby, čím starší, tím zajímavější změna..

S žáky pak vyfotíte místo, které je na staré fotografii a začnete porovnávat.

K tomu Vám slouží naše aplikace, do níž vstoupíte stiskem tlačítka "VSTOUPIT" na úvodní fotografii Krajiny za školou.

Objeví se vám aplikace, kde v pravém horním rohu máte odkaz na registraci - "zaregistrovat se", stisknete a budete v registru.

V registru vyplníte tabulku včetně KÓDU ŠKOLY, který získáte od Terezy Vandasové.

Stisknutím tlačítka "zaregistrovat se" proběhne registrace. Heslo si někam uložte, budete ho potřebovat při každém přihlášení.

Po zaregistrování se objevíte v hlavním menu, kde nahoře v liště máte záložku "MOJE PROJEKTY", klikněte a v pravo nahoře je odkaz "Založit nový projekt".

Kliknutím již pokračujete dle instrukcí. Nejprve zadáte název projektu,poté vyberete jazyk, kterým bude projekt napsán (Aj či Nj).

Poté v hnědé liště hned na záčátku pod záložkou "Základní vlastnosti" vyplníte doplňující informace, dle instrukcí. Můžete i označit místo na mapě.

V pravo přidáte obrázek k projektu, který se zobrazí v přehledech všech projektů. Kliknutím na "Nový obrázek" se objeví okno s tlačítkem PROCHÁZET - najdete si obrázek v PC a dáte uložit.

Pokud jste všechno vyplnili, nebo i část s tím, že se k tomu později vrátíte, kliknete na "uložit všechny data" v pravém dolním rohu.

Dále pokračujeme na záložku "Položky" v hnědé liště nahoře. Zde je již samotná tvorba prolínačky.

Hned nahoře máme na výběr, pokud chcete tvořit prolínačku, zadejte Přidat novou: "prolínačku". Poté zadáte jméno Vaší prolínačky a dáte "vytvořit".

Poté se Vám zobrazí jednoduchý editor, který vyplníte. Text se bude zobrazovat vedle prolínačky. Fotku či obrázek nahrajete kliknutím na ikonu "PŘIDAT NOVÝ OBRÁZEK".

Vyhledáte v PC a dáte uložit, poté se zobrazí i s možností popisu obrázku, který se zobrazí nad probíhajícím prolínáním. Druhý obrázek - na který se má původní fotka přehrát, nahrajete stejným způsobem.

Pokud máte více fotek z různých dob, můžete nahrávat dál.

K přeměně můžete nahrát i zvuk, dole pod okénkem na text, postup stejný jako při nahrávání obrázku.

Pokud jste již spokojeni s výtvorem, můžete uložit všechny data a poté se podívat na prolínačku stisknutím odkazu v pravém horním rohu "Prohlédnout si promítačku".

Jestliže jste se svou prací spokojeni, je důležité v liště projektu kliknout na záložku "ZVEŘEJNĚNÍ" a projekt zveřejnit.

 

Do projektu se můžete kdykoli vrátit a upravovat, dělat více prolínaček, lze i nahrávat video, ukázat fotky z pořizování snímků na prolínačku..atd..

Vše zveřejníte, až budete chtít a mít projekt hotový.

Po zveřejnění projektu a naší kontrole, bude učitel, který vedl žáky k této aktivitě, odměněn.

 

Pro více informací konktaktujte Terezu Vandasovou.

 

 

 

 

 

 

Krajina za školou

V rámci projektu spolupracujeme s desítkami základních škol, na které se nám podařilo umístit rodilé mluvčí, kteří učitelům a žákům pomáhají s výukou cizích jazyků.
Rodilého mluvčího můžete využít i k vytvořením textu v Krajině za školou. Pomůže žákům s gramatikou, či slovíčky.
Jak vzniká projekt..
nejčastější otázky