O krajině za školou

Krajina, která se rozprostírá všude kolem nás, je skvělou učitelkou. Ukazuje nám stav partnerství člověka a jeho civilizace s přírodou. Proč? Otiskujeme do ní totiž své potřeby, hodnoty, způsoby práce, dopravy a také hluboké lidské příběhy. Leckdy je tento vztah pravému partnerství velmi vzdálen. Aby tomu člověk zabránil, musí si získat vztah ke svému bydlišti či domovu a chránit jej. Projekt Krajina za školou vám jednu takovou cestu nabízí.

Projekt Krajina za školou umožňuje budování obdobného citového pouta a ještě mnoho dalších aktivit, které rozvíjejí schopnosti dětí. V prvé řadě schopnost komunikovat, organizovat svou práci, pracovat v týmu a prezentovat výsledky své práce.

Pojďte s jarem objevovat krásy okolí školy!

Pro více informací neváhejte kontaktovat Terezu Vandasovou.

Krajina za školou

Zapojené školy

Na miniprojektech Krajiny za školou již pracuje cca 10 týmů deseti škol. Sledujte záložku Krajiny za školou. Tlačítkem vstoupit se dostanete do prostředí "Krajiny", kde již brzy uvidíte publikované projekty. Zatím jsou rozpracované, ale již brzy zveřejníme!

V rámci projektu spolupracujeme s desítkami základních škol, na které se nám podařilo umístit rodilé mluvčí, kteří učitelům a žákům pomáhají s výukou cizích jazyků.
Rodilého mluvčího můžete využít i k vytvořením textu v Krajině za školou. Pomůže žákům s gramatikou, či slovíčky.
Jak vzniká projekt..
nejčastější otázky